Wyrok na Robertrivera_29

Oto sentencja wyroku Sądu Najwyższego:

Oskarżony, p. Robertrivera_29, zamieścił na Forum Hasselandu wiele identycznych postów, zawierających zestawy emotikonów. Działając w ten sposób złamał Artykuł 13 Ustawy Kodeks sprawiedliwości z dn. 24 lutego 2014 r. [MUKH 14/02/01].
Podstawowe pytanie, jakie zadał sobie sąd, brzmiało: czy oskarżony uczynił tak z nieświadomości, dla żartu – czy też celem jego było zaszkodzenie Królestwu Hasselandu? W tym ostatnim przypadku mielibyśmy do czynienia z Art. 8 pkt. 3. wspomnianej Ustawy. Na te pytanie nie sposób odpowiedzieć, Sąd przyjął więc wersję korzystniejszą dla oskarżonego, a mianowicie, że celem był żart.
Jeśli nawet tak, to nie jest to żart szczególnie śmieszny. Sąd stwierdza, że wina oskarżonego została udowodniona ponad wszelką wątpliwość; Sąd skazuje więc p. Robertrivera_29 na karę nagany oraz 3 dni aresztu. Pierwsza z tych kar będzie opublikowana w „Monitorze Hasselandzkim” i na Forum; druga zostanie wykonana w sposób uzgodniony przez Sąd z administratorem Forum, jakim jest Premier.
Sąd zachęca kompetentne władze do usunięcia powtarzających się postów oskarżonego z Forum KH.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s